Erikoiskilpailut

KILPAILUKALENTERI 2021-2022


RADANVARSISARJAN 2021-2022 FINAALIN TULOKSET


PARICUP FINAALI PELATAAN ERIKSEEN ILMOITETTUNA AJANKOHTANA!

Finaalissa kohtaavat AKuusela TNieminen vs PSalminen RLaine

LAHEN KAIKKI SEURAT OPEN

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI JAKSO 1. (FINAALIN ÖLJYPROFIILI)

ÖLJYPROFIILI JAKSO 2.

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET 5 SARJAA

FINAALIN TULOKSET 8 PARHAAN RR (lopputulokset)

 

TULOKSET 1 JAKSO:

FINAALISTIT:

2x3 Sarjaa (4 parasta finaaliin)

1. Juutilainen Lenni Mainarit 825 (0) + 769 (0) 1594 (0)

2. Kuusela Antti Bay 826 (24) + 741 (24) 1567 (48)

3. Lundén Roosa GB 789 (0) + 746 (0) 1535 (0)

4. Käyhkö Tomas Mainarit 816 (0) + 713 (0) 1529 (0)

 

3x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Kallio Jesse TPS 784 (0) + 733 (0) + 707 (0) 2224 (0)

2. Haakana Osku Bay 779 (60) + 735 (60) + 707 (60) 2221 (180)

3. Uotinen Petri GK 754 (36) + 721 (36) + 712 (36) 2187 (108)

 

4x3 Sarjaa (2 parasta finaaliin)

1. Salminen Pertti Bay 724 (24) + 709 (24) + 705 (24) + 696 (24) 2834 (96)

2. Nieminen Santtu Bay 752 (63) + 703 (63) + 695 (66) + 679 (63) 2829 (255)

 

TULOKSET 2 JAKSO:

FINALISTIT:

2x3 Sarjaa (4 parasta finaaliin)

1. Oksanen Niko All Stars 823 (0) + 697 (0) 1520 (0)

2. Leskinen Roni Bay 785 (24) + 731 (24) 1516 (48)

3. Lahti Jarno TKK 742 (0) + 739 (0) 1481 (0)

4. Rissanen Juho Mainarit 747 (0) + 713 (0) 1460 (0)

 

3x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Kuitunen Vili Valtti 715 (36) + 705 (36) + 703 (36) 2123 (108)

2. Helminen Jouni SBF 731 (0) + 695 (0) + 678 (0) 2104 (0)

3. Mononen Timo Bay 775 (63) + 679 (63) + 649 (60) 2103 (186)

 

4x3 Sarjaa (2 parasta finaaliin)

1. Tahvanainen Santtu Bay 702 (0) + 700 (0) + 691 (0) + 687 (0) 2780 (0)

2. Haavisto Nina Smash 680 (54) + 677 (54) + 675 (54) + 652 (54) 2684 (216)

 

1 + 2 JAKSON YHTEISTULOKSELLA (kummankin jakson paras 3 sarjan tulos) 9 parasta finaaliin

FINALISTIT:

1. Tonteri Juhani Bay 720 769 1489 (0)

2. Riikonen Onni Mainarit 659 796 1455 (48)

3. Liukkonen Niko Valtti 723 720 1443 (0)

4. Toiminen Ahti OuKei 681 758 1439 (111)

5. Suokas Jukka Kaato 699 734 1433 (162)

6. Asplund Teemu Valtti 724 704 1428 (3)

7. Nieminen Tero Bay 716 711 1427 (135)

8. Santakivi Topi Valtti 683 728 1411 (192)

9. Rämänen Marko Valtti 649 761 1410 (141)

 

 

VETERAANIERÄN TULOKSET 27.4.2022

FINAALIIN:

1. Auer Veijo Falcons 710 (60) + 698 (60) 1408 (120)

2. Salminen Timo Rkm-Lahti 747 (63) + 646 (63) 1393 (126)

3. Lähteenmäki Päivi Bay 736 (99) + 558 (99) 1294 (198)

 

PARI-CUP KAAVIO

PELATAAN:

1 jaksolla: LOSERS ROUND 7

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

 

2 jaksolla: LOSERS ROUND 8

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

 


 

TAPIO LEHDON MUISTOKILPAILU 2022

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

TULOKSET:

 

FINAALIN TULOKSET

 

FINALISTIT

2x3 SARJAA (10 parasta finaaliin)

1. Ahokas Jesse Bay 741 (3) + 712 (3) 1453 (6)

2. Kallio Jesse TPS 756 (0) + 675 (0) 1431 (0)

3. Uusinarkaus Ari O-K 747 (87) + 675 (87) 1422 (174)

4. Käyhkö Tomas Mainarit 763 (0) + 652 (0) 1415 (0)

5. Asplund Teemu Valtti 704 (0) + 683 (3) 1387 (3)

6. Haakana Osku Bay 699 (57) + 654 (57) 1353 (114)

7. Nieminen Santtu Bay 709 (66) + 641 (63) 1350 (129)

8. Kurki Maritta LNK 679 (81) + 665 (81) 1344 (162)

9. Viljanen Ari OuKei 698 (60) + 643 (60) 1341 (120)

10. Nieminen Tero Bay 692 (60) + 635 (57) 1327 (117)

 

3x3 SARJAA (5 parasta finaaliin)

1. Hämäläinen Arvo Kaato 675 (99) + 644 (99) + 630 (99) 1949 (297)

2. Järvinen Niki Valtti 689 (27) + 634 (27) + 619 (30) 1942 (84)

3. Tahvanainen Santtu Bay 678 (0) + 647 (0) + 615 (0) 1940 (0)

4. Kohonen Kari Valtti 669 (69) + 634 (69) + 632 (69) 1935 (207)

5. Meriranta Hannu KV-Lahti 654 (81) + 652 (78) + 623 (78) 1929 (237)

 

4x3 SARJAA (3 parasta finaaliin)

1. Tuomalainen Harri OuKei 688 (51) + 620 (51) + 613 (51) + 607 (51) 2528 (204)

2. Laine Raine Starmen 640 (57) + 634 (57) + 630 (57) + 621 (57) 2525 (228)

3. Toiminen Ahti OuKei 663 (51) + 636 (51) + 611 (48) + 607 (51) 2517 (201)

 

VETERAANIERÄN TULOKSET

FINAALIIN:

1. Salminen Timo Rkm-Lahti 657 (66) + 643 (66) 1300 (132)

2. Kirjola Pentti LK 672 (75) + 599 (75) 1271 (150)

3. Sandberg Maija-Liisa Bay 598 (99) + 585 (99) 1183 (198)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

    Pelataan kierrokset:

       -Losers Round 6


 

GK 50-VUOTIS JUHLAKISA

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

ONLINE SCORING

 

8 SARJAA AM TULOKSET

8 PARHAAN ROUNDROBIN (lopputulokset)

 

 

TULOKSET:

Early Bird maanantai 28.3. klo 18.00 (2 parasta finaaliin)

FINAALIIN:

1. Peppi Konsteri Giants Pori 1293 (0) (40) (217)

2. Roosa Lundén GB Helsinki 1245 (0) (35) (186)

Early Bird keskiviikko 30.3. klo 18.00 (2 parasta finaaliin)

FINAALIIN:

1. Eetu Sola Alfa B C Raisio 1335 (24) (36) (202)

2. Karo Hilokoski Patteri Helsinki 1318 (0) (44) (209)

Veteraanierä torstai 31.3. klo 10.30 (2 parasta finaaliin)

FINAALIIN:

1. Matti Pirttikoski Bay Lahti 1364(174) (30) (176)

2. Kari Kuparinen RäMe Lohja 1349 (48) (42) (200)

Seniorierä torstai 31.3. klo 18.00 (2 parasta finaaliin)

FINAALIIN:

1. Veli-Matti Tissarinen CPS Kokkola 1349 (0) (41) (234)

2. Sami Luoto Pinjets Hyvinkää 1305 (0) (38) (236)

Naisten erä 1.4. klo 17.00 (2 parasta finaaliin)

FINAALIIN:

1. Jenni Heino Bay Lahti 1236 (0) (34) (211)

2. Virve Valtasaari Bay Lahti 1191(192) (20) (169)

 

KARSINNAN TILANNE 

LOPPUTULOKSET, FINAALIIN

1. Rami Mukkula All Stars Kouvola 1435 (0) (48) (215)

2. Juho Rissanen Mainarit Varkaus 1368 (0) (43) (174)

3. Teemu Putkisto GB Helsinki 1363 (0) (42) (265)

4. Jesse Kallio TPS Turku 1359 (0) (39) (190)

5. Juhani Tonteri Bay Lahti 1355 (0) (42) (213)

6. Timo Lammassaari Falcons Lahti 1348(114) (35) (209)

7. Simon Tissarinen CPS Kokkola 1339 (0) (43) (192)

8. Kaaron Salomaa BC Story Vantaa 1339 (12) (41) (220)

9. Jesse Ahokas Bay Lahti 1338 (0) (42) (255)

10. Teemu Asplund Valtti Lahti 1338 (0) (41) (244)

11. Eliisa Hiltunen Bay Lahti 1335 (30) (37) (217)

12. Olavi Mäkelä Starmen Lahti 1333(174) (29) (257)

13. Lenni Juutilainen Mainarit Varkaus 1325 (0) (39) (214)

14. Leevi Saikkala GB Helsinki 1321 (0) (39) (206)

15. Petri Kuusela Bay Lahti 1315 (96) (35) (200)

16. Linus Boström Siniset Riihimäki 1306 (0) (40) (230)

17. Luukas Väänänen Mainarit Varkaus 1304 (0) (38) (220)

18. Joonas Jähi GB Helsinki 1298 (0) (41) (264)

19. Markus Keskiruokanen Siniset Riihimäki 1292 (0) (40) (242)

20. Sami Rauhaniemi Siniset Riihimäki 1287 (0) (39) (200)

21. Sanna Oksanen Giants Pori 1285 (0) (37) (183)

22. Mauno Salminen HylSy Tuusula 1285 (24) (33) (204)

 


 

BAY V AUTOLASIKESKUS OPEN

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

TULOKSET:

TILANNE LOPPUTULOKSET:

FINAALIIN

2x3 Sarjaa (9 parasta finaaliin)

1. Mitikka Pekka Valtti 771 (66) + 770 (63) 1541 (129)

2. Rämänen Harri Valtti 805 (63) + 725 (63) 1530 (126)

3. Helminen Jouni SBF 769 (0) + 759 (0) 1528 (0)

4. Ahokas Jesse Bay 770 (3) + 758 (0) 1528 (3)

5. Asplund Teemu Valtti 769 (0) + 742 (0) 1511 (0)

6. Kallio Jesse TPS 768 (0) + 737 (0) 1505 (0)

7. Järvinen Niki Valtti 754 (39) + 745 (39) 1499 (78)

8. Eloranta Veikko KV-Lahti 746 (60) + 738 (60) 1484 (120)

9. Toiminen Ahti OuKei 756 (54) + 725 (57) 1481 (111)

 

3x3 Sarjaa (8 parasta finaaliin)

1.Kuusela Antti Bay 763 (18) + 714 (21) + 713 (12) 2190 (51)

2. Ahokas Jarmo Bay 748 (0) + 712 (0) + 687 (0) 2147 (0)

3. Rämänen Marko Valtti 751 (84) + 700 (81) + 691 (81) 2142 (246)

4. Haavisto Nina Smash 716 (57) + 709 (54) + 708 (54) 2133 (165)

5. Pöllänen Krista Bay 748 (0) + 719 (0) + 650 (0) 2117 (0)

6. Uotinen Petri GK 716 (30) + 706 (30) + 694 (33) 2116 (93)

7. Kuusela Petri Bay 710 (60) + 704 (60) + 701 (60) 2115 (180)

8. Luoto Sami Pinjets 711 (0) + 695 (0) + 694 (0) 2100 (0)

 

4x3 Sarjaa (6 parasta finaaliin)

1. Leskinen Roni Bay 709 (0) + 697 (0) + 678 (0) + 676 (0) 2760 (0)

2. Nieminen Tero Bay 708 (69) + 681 (75) + 679 (69) + 678 (69) 2746 (282)

3. Jääskeläinen Hannu Bay 731 (48) + 702 (48) + 666 (45) + 644 (48) 2743 (189)

4. Kohonen Kari Valtti 696 (78) + 695 (78) + 671 (78) + 670 (81) 2732 (315)

5. Hietala Sulo Bay 695 (45) + 688 (45) + 682 (45) + 645 (42) 2710 (177)

6. Salminen Pertti Bay 690 (30) + 690 (18) + 674 (18) + 655 (18) 2709 (84)

 

RADANVARSISARJA TULOKSET

 

VETERAANIERÄ TO 10.3 TULOKSET (2 parasta miestä, 1 paras nainen finaaliin)

1. Heininen Veikko KK 748 (54) + 646 (54) 1394 (108)

2. Isakow Mikko Nuppi 720 (57) + 647 (57) 1367 (114)

3. Lindberg Helena TeKe 636 (96) + 634 (96) 1270 (192)

 

SENIORIERÄ LA 26.3 TULOKSET (2 parasta SENIORIA finaaliin)

1. Polttila Jaakko Bay 669 (12) + 654 (12) 1323 (24)

2. Saari Ilkka Bay 653 (30) + 637 (30) 1290 (60)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

    Pelataan kierrokset:

       -Losers Round 5

 


 

LAHDEN NAISKEILAAJAT RY 60 VUOTTA JUHLAKISA

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

TILANNE LOPPUTULOKSET:

FINAALIIN:

2x3 Sarjaa (11 parasta finaaliin)

1. Rikkola Juuso TPS 754 (0) + 743 (0) 1497 (0)

2. Kämäräinen Seppo Nuppi 766 (33) + 715 (33) 1481 (66)

3. Kallio Jesse TPS 796 (0) + 661 (0) 1457 (0)

4. Päiviö Patrik Siniset 748 (12) + 709 (12) 1457 (24)

5. Salminen Pertti Bay 733 (27) + 714 (21) 1447 (48)

6. Nieminen Tero Bay 746 (66) + 695 (78) 1441 (144)

7. Tuomalainen Harri OuKei 788 (51) + 640 (54) 1428 (105)

8. Ahokas Jarmo Bay 718 (0) + 704 (0) 1422 (0)

9. Toiminen Ahti OuKei 726 (54) + 694 (51) 1420 (105)

10. Kuusela Antti Bay 723 (18) + 689 (12) 1412 (30)

11. Laukkanen Tomi Bay 747 (75) + 662 (75) 1409 (150)

 

3x3 Sarjaa (5 parasta finaaliin)

1. Vuorinen Auvo Valtti 702 (72) + 699 (72) + 689 (72) 2090 (216)

2. Järvinen Ari Valtti 702 (75) + 700 (75) + 681 (72) 2083 (222)

3. Ahokas Jesse Bay 700 (3) + 690 (3) + 676 (3) 2066 (9)

4. Helminen Jouni SBF 710 (0) + 681 (0) + 663 (0) 2054 (0)

5. Lehtinen Kalevi Bay 689 (54) + 681 (54) + 672 (54) 2042 (162)

 

4x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Heikkilä Harri Bay 684 (27) + 683 (27) + 663 (27) + 656 (27) 2686 (108)

2. Rämänen Marko Valtti 698 (81) + 674 (81) + 659 (81) + 650 (81) 2681 (324)

3. Kukkonen Keijo Bay 696 (72) + 671 (72) + 660 (72) + 651 (72) 2678 (288)

 

 

Keilaajattaret On Tour tulokset A-Taso

Keilaajattaret On Tour tulokset B-Taso

 

VETERAANIERÄ 23.2. TULOKSET

FINAALIIN:

1. Hietala Sulo Bay 711 (42) + 681 (42) 1392 (84)

2. Laine Raine Starmen 699 (66) + 662 (66) 1361 (132)

3. Sandberg Maija-Liisa Bay 678 (99) + 596 (99) 1274 (198)

 

NAISTENERÄ 20.2. TULOKSET

FINAALIIN:

1. Laukkanen Pinja Nasevat 675 (33) + 667 (33) 1342 (66)

2. Träff Johanna Liilat 630 (111) + 610 (111) 1240 (222)

 

ALKUKILPAILUN 3 PARASTA NAISTA: (100€ , 60€ ,40€)

1. Rautiainen Riikka Bay 719 (24) + 682 (24) 1401 (48)

2. Pöllänen Krista Bay 709 (0) + 682 (0) 1391 (0)

3. Hiltunen Eliisa Bay 707 (30) + 680 (30) 1387 (60)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

    Pelataan kierrokset:

       -SEMIFINALS

       -Losers Round 4

 


 

STARMENIN HELMIKAADOT

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

TULOKSET LOPULLISET:

 

FINAALIN TULOKSET

 

FINAALIIN

2x3 Sarjaa (10 parasta finaaliin)

1. Helminen Jouni SBF 758 (0) + 732 (0) 1490 (0)

2. Luoto Sami Pinjets 749 (0) + 700 (0) 1449 (0)

3. Leskinen Roni Bay 739 (0) + 709 (0) 1448 (0)

4. Tahvanainen Santtu Bay 719 (0) + 706 (0) 1425 (0)

5. Heikkilä Harri Bay 715 (27) + 692 (27) 1407 (54)

6. Kallio Jesse TPS 721 (0) + 677 (0) 1398 (0)

7. Lundén Roosa GB 740 (0) + 651 (0) 1391 (0)

8. Nieminen Tero Bay 714 (75) + 664 (75) 1378 (150)

9. Käyhkö Tomas Mainarit 688 (0) + 686 (0) 1374 (0)

10. Salminen Pertti Bay 692 (30) + 666 (18) 1358 (48)

 

3x3 Sarjaa (4 parasta finaaliin)

1. Ahokas Jesse Bay 677 (12) + 671 (3) + 664 (12) 2012 (27)

2. Toiminen Ahti OuKei 680 (51) + 661 (48) + 643 (48) 1984 (147)

3. Hannimäki Ari KK 677 (51) + 653 (51) + 652 (51) 1982 (153)

4. Mäkelä Olavi Starmen 676 (93) + 671 (99) + 634 (99) 1981 (291)

 

4x3 Sarjaa (4 parasta finaaliin)

1. Ahokas Jarmo Bay 663 (0) + 657 (0) + 654 (0) + 648 (0) 2622 (0)

2. Kohonen Kari Valtti 675 (66) + 651 (66) + 638 (66) + 632 (66) 2596 (264)

3. Riipinen Mika Valtti 676 (21) + 646 (18) + 638 (21) + 635 (21) 2595 (81)

4. Kuusela Petri Bay 664 (60) + 645 (60) + 641 (60) + 640 (60) 2590 (240)

 

 

VETERAANIERÄ 10.2 TULOKSET

FINAALIIN:

1. Matti Pirttikoski Bay 693 (105) + 682 (105) 1375 (210)

1. Päivi Lähteenmäki Bay 664 (105) + 656 (105) 1320 (210)

2. Kari Sipi Bay 669 (87) + 613 (87) 1282 (174)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

     Pelataan kierrokset:

       -Round 4

       -Losers Round 3


 

AREKSEN ERIKOISKILPAILU JA LAHTI-BOWLING VET/SEN/JUN MESTARUUS

 

ARES JULISTE

L-B MESTARUUS JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

TULOKSET LOPULLISET

FINAALIIN:

2x3 Sarjaa (10 parasta finaaliin)

1. Riipinen Mika Valtti 823 (39) + 758 (39) 1581 (78)

2. Leskinen Roni Bay 787 (0) + 768 (0) 1555 (0)

3. Järvinen Niki Valtti 793 (36) + 750 (36) 1543 (72)

4. Salminen Pertti Bay 781 (30) + 749 (30) 1530 (60)

5. Ahokas Jesse Bay 767 (9) + 745 (9) 1512 (18)

6. Aarikka Aki Juvel-Team 747 (33) + 744 (33) 1491 (66)

7. Kuusela Antti Bay 741 (12) + 732 (12) 1473 (24)

8. Hietala Sulo Bay 762 (45) + 708 (45) 1470 (90)

9. Nieminen Tero Bay 742 (87) + 728 (87) 1470 (174)

10. Mitikka Pekka Valtti 761 (60) + 703 (60) 1464 (120)

 

3x3 Sarjaa (5 parasta finaaliin)

1. Vuorinen Auvo Valtti 740 (60) + 724 (60) + 708 (60) 2172 (180)

2. Uotinen Petri GK 739 (33) + 711 (33) + 705 (33) 2155 (99)

3. Metso Pentti Ares 737 (84) + 708 (84) + 699 (84) 2144 (252)

4. Viljanen Ari OuKei 747 (60) + 713 (60) + 676 (60) 2136 (180)

5. Lammassaari Timo Falcons 717 (75) + 717 (75) + 695 (75) 2129 (225)

 

4x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Pöllänen Krista Bay 720 (0) + 700 (0) + 698 (0) + 646 (0) 2764 (0)

2. Onnila Kari Starmen 734 (24) + 677 (36) + 676 (36) + 670 (36) 2757 (132)

3. Auer Veijo Falcons 718 (66) + 686 (66) + 684 (66) + 646 (66) 2734 (264)

 

Veteraanierän tulokset

FINAALIIN:

1. Saxberg Heikki Valtti 733 (66) + 660 (66) 1393 (132)

2. Virlander Hannu KK 711 (57) + 669 (57) 1380 (114)

3. Lähteenmäki Päivi Bay 665 (108) + 636 (108) 1301 (216)

 

L-B Mestaruus Veteraanimiehet

L-B Mestaruus Seniorimiehet

L-B Mestaruus Vet/Sen Naiset

L-B Mestaruus Juniorit

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

     Pelataan kierrokset:

       -Round 4

       -Losers Round 3

 


 

FALCONS TAMMIKISA

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

TULOKSET:

FINALISTIT:

2x3 Sarjaa (11 parasta finaaliin)

1. Käyhkö Tomas Mainarit 762 (0) + 743 (0) 1505 (0)

2. Kallio Jesse TPS 772 (0) + 722 (0) 1494 (0)

3. Leskinen Roni Bay 747 (0) + 747 (0) 1494 (0)

4. Riipinen Mika Valtti 776 (39) + 711 (39) 1487 (78)

5. Mitikka Pekka Valtti 757 (81) + 729 (81) 1486 (162)

6. Ahokas Jesse Bay 815 (0) + 661 (0) 1476 (0)

7. Tahvanainen Santtu Bay 739 (0) + 728 (0) 1467 (0)

8. Päiviö Patrik Siniset 741 (12) + 720 (12) 1461 (24)

9. Laine Raine Starmen 780 (75) + 679 (75) 1459 (150)

10. Ahokas Jarmo Bay 739 (0) + 711 (0) 1450 (0)

11. Järvinen Niki Valtti 743 (42) + 702 (42) 1445 (84)

 

3x3 Sarjaa (4 parasta finaaliin)

1. Kuusela Antti Bay 740 (15) + 702 (15) + 687 (12) 2129 (42)

2. Vuorinen Auvo Valtti 710 (63) + 708 (63) + 703 (63) 2121 (189)

3. Helminen Jouni SBF 717 (0) + 700 (0) + 700 (0) 2117 (0)

4. Haavisto Nina Smash 707 (45) + 700 (54) + 696 (54) 2103 (153)

 

4x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Onnila Kari Starmen 724 (39) + 689 (39) + 676 (39) + 671 (39) 2760 (156)

2. Toiminen Ahti OuKei 733 (57) + 689 (63) + 674 (57) + 662 (63) 2758 (240)

3. Nieminen Tero Bay 708 (84) + 698 (84) + 685 (84) + 666 (84) 2757 (336)

VETERAANIERÄN TULOKSET 

FINAALIIN

1. Jääskeläinen Hannu Bay 695 (51) + 659 (51) 1354 (102)

2. Saxberg Heikki Valtti 686 (69) + 628 (69) 1314 (138)

3. Lähteenmäki Päivi Bay 659 (108) + 631 (108) 1290 (216)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

 


 

KEILA-VEIKOT TALVIKISA

 

JULISTE

VARAUKSET

ÖLJYPROFIILI

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET:

 

TULOKSET:

FINALISTIT:

2x3 Sarjaa (10 parasta finaaliin)

1. Tahvanainen Santtu Bay 776 (0) + 743 (0) 1519 (0)

2. Kuusela Antti Bay 768 (24) + 748 (15) 1516 (39)

3. Leskinen Roni Bay 750 (12) + 727 (18) 1477 (30)

4. Lehtinen Kalevi Bay 764 (60) + 713 (57) 1477 (117)

5. Haavisto Nina Smash 748 (60) + 726 (60) 1474 (120)

6. Mitikka Pekka Valtti 753 (78) + 713 (78) 1466 (156)

7. Ahokas Jarmo Bay 750 (0) + 715 (0) 1465 (0)

8. Uotinen Petri GK 732 (39) + 731 (42) 1463 (81)

9. Riipinen Mika Valtti 758 (42) + 703 (42) 1461 (84)

10. Helminen Jouni SBF 735 (0) + 721 (0) 1456 (0)

 

3x3 Sarjaa (5 parasta finaaliin)

1. Susiluoto Simon Valtti 747 (3) + 699 (3) + 695 (3) 2141 (9)

2. Ahokas Jesse Bay 737 (0) + 712 (0) + 680 (0) 2129 (0)

3. Asplund Teemu Valtti 715 (0) + 714 (0) + 695 (0) 2124 (0)

4. Toiminen Ahti OuKei 728 (63) + 699 (66) + 683 (63) 2110 (192)

5. Onnila Kari Starmen 712 (36) + 711 (36) + 684 (39) 2107 (111)

 

4x3 Sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Vuorinen Auvo Valtti 712 (63) + 706 (63) + 673 (63) + 662 (63) 2753 (252)

2. Kohonen Kari Valtti 697 (72) + 695 (72) + 679 (66) + 676 (72) 2747 (282)

3. Soukka Jani Ice-Bowling 748 (0) + 666 (0) + 655 (0) + 654 (0) 2723 (0)

 

VETERAANIERÄ 30.12.2021 TULOKSET

FINAALIIN:

1. Salminen Pertti Bay 727 (33) + 725 (33) 1452 (66)

2. Jääskeläinen Hannu Bay 687 (54) + 671 (54) 1358 (108)

3. Kurki Maritta LNK 685 (81) + 629 (81) 1314 (162)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

 


 

KAATO 81v. JUHLAKISA

 

JULISTE

VARAUKSET

ONLINE SCORING

ÖLJYPROFIILI

 

FINAALI 27.12. TULOKSET:

 

TULOKSET:

FINAALIIN 

2x3 sarjaa (13 parasta finaaliin)

1. Teemu Asplund Valtti 777 (0) + 730 (0) 1507 (0)

2. Jesse Kallio TPS 770 (0) + 725 (0) 1495 (0)

3. Antti Kuusela Bay 749 (15) + 733 (15) 1482 (30)

4. Roni Leskinen Bay 748 (24) + 734 (27) 1482 (51)

5. Juuso Rikkola TPS 755 (6) + 721 (6) 1476 (12)

6. Pinja Laukkanen Nasevat 751 (27) + 705 (27) 1456 (54)

7. Jouni Helminen SBF 719 (0) + 716 (0) 1435 (0)

8. Timo Mononen Bay 744 (60) + 681 (60) 1425 (120)

9. Auvo Vuorinen Valtti 717 (66) + 708 (66) 1425 (132)

10. Jesse Ahokas Bay 723 (3) + 700 (3) 1423 (6)

11. Pekka Mitikka Valtti 712 (84) + 698 (84) 1410 (168)

12. Santtu Tahvanainen Bay 738 (0) + 666 (0) 1404 (0)

13. Harri Heikkilä Bay 746 (30) + 656 (33) 1402 (63)

 

3x3 sarjaa (5 parasta finaaliin)

1. Mika Riipinen Valtti 701 (45) + 679 (45) + 676 (45) 2056 (135)

2. Nina Haavisto Smash 695 (60) + 687 (60) + 665 (60) 2047 (180)

3. Tomas Käyhkö Mainarit 744 (0) + 657 (0) + 640 (0) 2041 (0)

4. Ahti Toiminen OuKei 710 (60) + 667 (60) + 656 (60) 2033 (180)

5. Kalevi Lehtinen Bay 687 (60) + 679 (60) + 664 (63) 2030 (183)

 

4x3 sarjaa (3 parasta finaaliin)

1. Kari Onnila Starmen 686 (36) + 668 (39) + 668 (36) + 656 (36) 2678 (147)

2. Petri Kuusela Bay 680 (57) + 673 (60) + 672 (60) + 641 (60) 2666 (237)

3. Jussi Koukku Starmen 696 (108) + 673 (108) + 648 (105) + 645 (108) 2662 (429)

 

Veteraanierä 16.12 Tulokset

FINAALIIN:

1. Maritta Kurki LNK 771 (81) + 627 (81) 1398 (162)

2. Pertti Paksunen Falcons 681 (96) + 656 (96) 1337 (192)

3. Pertti Siviranta Falcons 661 (96) + 649 (96) 1310 (192)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO

 


 

KEILA-KALLET TALVIERIKOINEN

JULISTE

VARAUKSET

ÖLJYPROFIILI

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

FINALISTIT:

2x3 SARJAA (11 parasta finaaliin)

1. Kuusela Antti Bay 774 (36) + 771 (36) 1545 (72)

2. Nieminen Santtu Bay 792 (87) + 750 (81) 1542 (168)

3. Tahvanainen Santtu Bay 812 (0) + 725 (0) 1537 (0)

4. Luoto Sami Pinjets 769 (0) + 749 (0) 1518 (0)

5. Leskinen Roni Bay 751 (51) + 747 (33) 1498 (84)

6. Tuomalainen Harri OuKei 753 (54) + 745 (54) 1498 (108)

7. Kallio Jesse TPS 794 (0) + 690 (0) 1484 (0)

8. Pöllänen Krista Bay 794 (0) + 689 (0) 1483 (0)

9. Helminen Jouni SBF 735 (0) + 721 (0) 1456 (0)

10. Susiluoto Simon Valtti 739 (21) + 716 (21) 1455 (42)

11. Onnila Kari Starmen 728 (48) + 726 (45) 1454 (93)

 

3x3 SARJAA (4 parasta finaaliin)

 

xxxxx

 

4x3 SARJAA (3 parasta finaaliin)

1. Järvinen Niki Valtti 717 (48) + 684 (45) + 671 (45) + 670 (45) 2742 (183)

2. Heininen Veikko KK 700 (69) + 686 (69) + 679 (69) + 669 (69) 2734 (276)

3. Uotinen Petri GK 706 (39) + 694 (39) + 672 (39) + 659 (39) 2731 (156)

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO (ensimmäinen kierros kestää 5 viikkoa; 24.10 - 27.11)

 

VETERAANIERÄ 17.11.2021 TULOKSET

Veteraanierästä Finaaliin:

1. Jukka Stenström LK 786 (63) + 585 (63) 1371 (126)

2. Jukka Suokas Kaato 679 (87) + 668 (87) 1347 (174)

3. Helvi Mylläri Bay 677 (120) + 585 (120) 1262 (240)


 

VALTIN LAHTELAINEN

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

ASSEN HAASTEKISAN TULOKSET

 

FINAALIN TULOKSET:

 

FINALISTIT:

2x3 SARJAA (10 parasta finaaliin)

1. Leskinen Roni Bay 787 (54) + 726 (60) 1513 (114)

2. Toiminen Ahti OuKei 768 (69) + 714 (75) 1482 (144)

3. Onnila Kari Starmen 769 (54) + 681 (54) 1450 (108)

4. Asplund Teemu Valtti 748 (12) + 691 (12) 1439 (24)

5. Helminen Jouni SBF 724 (0) + 713 (0) 1437 (0)

6. Lahti Jarno TKK 716 (0) + 714 (0) 1430 (0)

7. Kallio Jesse TPS 715 (0) + 706 (0) 1421 (0)

8. Tahvanainen Santtu Bay 734 (0) + 675 (0) 1409 (0)

9. Kuusela Antti Bay 713 (36) + 686 (33) 1399 (69)

10. Boström Linus Siniset 709 (0) + 688 (0) 1397 (0)

 

3x3 SARJAA (5 parasta finaaliin)

1. Salminen Pertti Bay 692 (48) + 690 (48) + 680 (48) 2062 (144)

2. Haavisto Nina Smash 715 (54) + 677 (54) + 666 (54) 2058 (162)

3. Mononen Timo Bay 708 (66) + 674 (66) + 674 (66) 2056 (198)

4. Nieminen Tero Bay 694 (90) + 689 (87) + 671 (87) 2054 (264)

5. Rikkola Juuso TPS 696 (3) + 688 (3) + 640 (3) 2024 (9)

 

4x3 SARJAA (3 parasta finaaliin)

1. Riipinen Mika Valtti 699 (45) + 666 (45) + 656 (45) + 646 (45) 2667 (180)

2. Järvinen Ari Valtti 685 (66) + 662 (66) + 662 (66) + 651 (66) 2660 (264)

3. Malkki Tuomo Valtti 692 (45) + 668 (45) + 659 (45) + 624 (45) 2643 (180)

 

VETERAANIERÄ 4.11

Veteraanierästä Finaaliin:

1. Pertti Paksunen Falcons 696 (102) + 620 (102) 1316 (204)

2. Raimo Toiviainen Falcons 681 (96) + 588 (96) 1269 (192)

3. Ritva Laaka Bay 643 (117) + 622 (117) 1265 (234)

 

PARI-CUP JOUKKUETULOKSET

PARI-CUP HENKILÖKOHTAISET

PARI-CUP KAAVIO (ensimmäinen kierros kestää 5 viikkoa; 24.10 - 27.11)

(Parien sijoitus kaavioon on arvottu kaavio-ohjelmalla)

 


 

BAYN SYYSRYSÄYS 2021

 

KILPAILUJULISTE

PARICUP JULISTE

ÖLJYPROFIILI JAKSO 1. FINAALISSA KÄYTÖSSÄ

ÖLJYPROFIILI JAKSO 2.

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

TULOKSET:

JAKSO 1. 2x3 SARJAA

Finalistit 1. Jaksolta:

1. Leskinen Roni Bay 806 (75) + 713 (75) 1519 (150)

2. Mitikka Pekka Valtti 783 (81) + 643 (81) 1426 (162)

3. Kahila Otso Mistral 722 (33) + 677 (33) 1399 (66)

4. Ahokas Jesse Bay 737 (0) + 656 (0) 1393 (0)

5. Kuusela Antti Bay 701 (33) + 692 (33) 1393 (66)

6. Toiminen Ahti OuKei 708 (69) + 672 (69) 1380 (138)

7. Susiluoto Simon Valtti 701 (18) + 648 (18) 1349 (36)

8. Heikkilä Harri Bay 684 (39) + 663 (39) 1347 (78)

 

 

JAKSO 2. 2x3 SARJAA

Finaalistit 2. jaksolta:

1. Kuusela Petri Bay 719 (63) + 680 (63) 1399 (126)

2. Rikkola Juuso TPS 687 (0) + 686 (0) 1373 (0)

3. Hietala Sulo Bay 705 (63) + 662 (63) 1367 (126)

4. Haavisto Nina Smash 690 (57) + 675 (57) 1365 (114)

5. Onnila Kari Starmen 684 (45) + 677 (54) 1361 (99)

6. Nurminen Jukka Mistral 712 (39) + 642 (39) 1354 (78)

7. Riipinen Mika Valtti 692 (39) + 652 (39) 1344 (78)

8. Rämänen Marko Valtti 680 (75) + 657 (75) 1337 (150)

 

1 + 2 JAKSON 4x3 SARJAA (kummankin jakson kaksi parasta tulosta)

PARAS JUNIORI 4x3 sarjan (kummankin jakson kaksi parasta tulosta finaaliin:

1. Nieminen Santtu 1 2452 640 (93) + 581 (93) 1 1221 627 (90) + 604 (90) 2 1231

 

VETERAANIERÄ 30.9

Veteraanierästä Finaaliin:

1. Antero Hietamäki Kaato 652 (78) + 604 (78) 1256 (156)

2. Seppo Korhonen Bay 688 (87) + 551 (87) 1239 (174)

3. Pirkko Ala-Lehtimäki Bay 625 (126) + 614 (126) 1239 (252)

 

 

PARICUP 1. KIERROS

 

 


 

 

IX LAHDEN KESÄ

 

JULISTE

JULISTE KOROTETUILLA PALKINNOILLA

300-JAHTI

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

ÖLJYPROFIILI JAKSO 1.

ÖLJYPROFIILI JAKSO 2.

ÖLJYPROFIILI JAKSO 3. ON KÄYTÖSSÄ FINAALISSA

 

TULOKSET:

 

FINAALIN TULOKSET

 

JAKSO 1. 3x3 SARJAA (31.5. - 10.7.)

FINAALIIN:

1. Ahokas Jesse Bay 823 (0) + 761 (0) + 692 (0) 2276 (0)

2. Rissanen Juho Mainarit 761 (0) + 735 (0) + 719 (0) 2215 (0)

3. Pakonen Olli GB 749 (0) + 728 (0) + 689 (0) 2166 (0)

4. Helminen Jouni SBF 753 (0) + 720 (0) + 692 (0) 2165 (0)

5. Lahti Jarno TKK 739 (0) + 710 (0) + 706 (0) 2155 (0)

6. Kuusela Antti Bay 741 (0) + 716 (3) + 694 (3) 2151 (6)

7. Asplund Teemu Valtti 728 (0) + 728 (0) + 689 (0) 2145 (0)

 

JAKSO 2. 3x3 SARJAA (12.7. - 14.8.)

FINAALIIN:

1. Ratia Jari Bay 746 (0) + 691 (0) + 638 (0) 2075 (0)

2. Tahvanainen Santtu Bay 713 (0) + 699 (0) + 657 (0) 2069 (0)

3. Kallio Jesse TPS 721 (0) + 692 (0) + 653 (0) 2066 (0)

4. Käyhkö Tomas Mainarit 711 (0) + 689 (0) + 662 (0) 2062 (0)

5. Haakana Osku Bay 707 (30) + 669 (30) + 644 (33) 2020 (93)

6. Väänänen Luukas Mainarit 703 (0) + 689 (0) + 616 (0) 2008 (0)

7. Riipinen Mika Valtti 717 (18) + 681 (18) + 591 (18) 1989 (54)

 

JAKSO 3. 3x3 SARJAA (16.8 - 25.9.)

FINAALIIN:

1. Uotila Pasi Ailec 802 (0) + 671 (0) + 667 (0) 2140 (0)

2. Liukkonen Niko Valtti 746 (0) + 677 (0) + 666 (0) 2089 (0)

3. Ahokas Jarmo Bay 740 (0) + 671 (0) + 665 (0) 2076 (0)

4. Pirhonen Jarkko BC Story 744 (6) + 666 (3) + 632 (3) 2042 (12)

5. Hiltunen Eliisa Bay 733 (9) + 680 (9) + 617 (6) 2030 (24)

6. Rikkola Juuso TPS 683 (0) + 681 (0) + 662 (0) 2026 (0)

7. Konsteri Peppi Giants 681 (15) + 676 (15) + 661 (15) 2018 (45)

 

JAKSOT 1.-3. 5x3 SARJAA

FINAALIIN

1. Onnila Kari Starmen 741 (15) + 690 (30) + 687 (15) + 685 (15) + 670 (24) 3473 (99)

2. Salminen Pertti Bay 718 (15) + 717 (12) + 672 (9) + 670 (12) + 666 (18) 3443 (66)

3. Kuossari Jouko GB 774 (0) + 710 (0) + 656 (0) + 650 (0) + 631 (0) 3421 (0)

4. Kohonen Kari Valtti 727 (72) + 671 (69) + 669 (69) + 666 (66) + 664 (66) 3397 (342)

5. Viljanen Ari OuKei 710 (45) + 707 (42) + 665 (45) + 661 (45) + 652 (42) 3395 (219)

6. Hannimäki Ari KK 681 (39) + 668 (36) + 666 (39) + 659 (36) + 659 (33) 3333 (183)

7. Mukkula Rami All Stars 714 (0) + 663 (0) + 657 (0) + 642 (0) + 618 (0) 3294 (0)

 

1. Mononen Timo Bay 708 (45) + 649 (54) + 646 (45) + 639 (48) + 639 (45) 3281 (237)

2. Mäkelä Olavi Starmen 669 (75) + 664 (60) + 649 (78) + 645 (75) + 644 (60) 3271 (348)

 

1. Valtasaari Virve Bay 639 (108) + 635 (105) + 630 (102) + 598 (105) + 595 (108) 3097 (528)

2. Piipari Kirsti StMB 655 (75) + 617 (75) + 610 (75) + 603 (75) + 573 (75) 3058 (375)

 

IX LAHDEN KESÄN 300- JAHTI

POTTIIN KERTYI 574 €

 

300- JAHDIN ROLL-OFF PELATAAN KLO 11.30 ALKAEN

 

300-SARJAT:

JUHO RISSANEN

OLLI PAKONEN

PASI UOTILA

 


 

JUNIOREIDEN JA NUORTEN SM-KILPAILUT 2021

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

TULOKSET

 


 

VETERAANIEN KESÄTIISTAI 2021

 

KILPAILUJULISTE

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

ÖLJYPROFIILI 27.4

ÖLJYPROFIILI 11.5

ÖLJYPROFIILI 18.5

ÖLJYPROFIILI 25.5

ÖLJYPROFIILI 1.6

ÖLJYPROFIILI 8.6

ÖLJYPROFIILI 15.6

ÖLJYPROFIILI 22.6

ÖLJYPROFIILI 29.6

ÖLJYPROFIILI 6.7

ÖLJYPROFIILI 13.7

ÖLJYPROFIILI 20.7

ÖLJYPROFIILI 27.7

ÖLJYPROFIILI 3.8

ÖLJYPROFIILI 10.8

ÖLJYPROFIILI 17.8

 

TULOKSET:

 

FINAALIN TULOKSET

 

PISTETILANNE LOPULLINEN

FINAALIN ÖLJYPROFIILI
 

FINALISTIT:

1. Salminen Pertti Bay 47 47 7 47 0 49 47 47 31 45 45 38 0 43 28 23 455

2. Hietala Sulo Bay 50 49 39 43 32 25 27 16 0 0 0 49 49 38 37 49 435

3. Pirttikoski Matti Bay 21 4 45 22 38 38 41 28 37 41 46 10 50 47 36 48 431

4. Immonen Antero GK 30 48 38 25 48 48 39 48 40 30 22 43 46 17 0 0 428

5. Toiviainen Raimo Falcons 43 40 26 32 37 36 45 34 46 31 41 20 0 46 47 43 424

6. Järvinen Pekka Kaato 25 29 37 33 24 27 34 35 49 36 49 9 15 49 50 50 422

7. Lammassaari Timo Falcons 40 21 16 38 34 22 40 23 38 44 39 44 47 19 42 20 406

8. Wallenius Jaakko GK 46 38 29 39 45 26 48 26 35 47 44 4 30 31 0 10 403

9. Heininen Veikko KK 34 0 49 16 27 43 50 19 39 27 29 47 45 29 29 38 403

10. Lähteenmäki Päivi Bay 0 34 47 36 50 50 36 36 29 0 24 35 27 45 30 31 400

11. Suokas Jukka Kaato 0 18 31 29 43 30 42 41 48 24 12 46 41 34 35 39 400

12. Hietamäki Antero Kaato 20 13 50 50 14 45 31 24 43 49 50 24 33 6 15 3 399

13. Auer Veijo Falcons 48 22 40 42 15 47 38 33 20 48 20 28 48 11 0 17 394

14. Lähteenmäki Heikki Kaato 0 25 0 45 25 44 15 43 44 0 31 45 32 33 22 47 389

15. Toivonen Teuvo Falcons 0 39 17 48 6 0 43 46 0 0 38 17 40 48 45 22 386

16. Simolin Juha Valtti 0 0 0 0 0 35 35 45 45 43 47 33 37 22 25 41 386

17. Metso Pentti Ares 28 37 12 49 16 0 46 49 13 19 36 30 11 32 44 25 376

18. Mylläri Helvi Bay 39 0 48 40 12 33 8 39 25 23 19 31 44 40 13 14 362

19. Valtasaari Virve Bay 26 44 18 9 46 46 6 22 36 14 23 8 9 30 11 19 310

20. Laaka Ritva Bay 16 11 44 0 22 0 25 21 34 22 0 32 21 42 0 37 300

 

OSAKILPAILU 1.

OSAKILPAILU 2.

OSAKILPAILU 3.

OSAKILPAILU 4.

OSAKILPAILU 5.

OSAKILPAILU 6.

OSAKILPAILU 7.

OSAKILPAILU 8.

OSAKILPAILU 9.

OSAKILPAILU 10.

OSAKILPAILU 11.

OSAKILPAILU 12.

OSAKILPAILU 13.

OSAKILPAILU 14.

OSAKILPAILU 15.

OSAKILPAILU 16.


 

AREKSEN ERIKOISKILPAILU 2021

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

Finaalin tulokset

 

TULOKSET:

2x3 Sarjaa

FINAALIIN MENI

1. Kuusela Antti Bay 827 (18) + 750 (18) 1577 (36)

2. Haavisto Nina Smash 780 (33) + 727 (33) 1507 (66)

3. Rämänen Marko Valtti 814 (75) + 689 (69) 1503 (144)

4. Ahokas Jesse Bay 760 (0) + 734 (0) 1494 (0)

5. Rämänen Harri Valtti 759 (45) + 723 (45) 1482 (90)

6. Asplund Teemu Valtti 793 (0) + 686 (0) 1479 (0)

7. Viljanen Ari OuKei 745 (51) + 723 (51) 1468 (102)

8. Kallio Jesse TPS 740 (0) + 726 (0) 1466 (0)

9. Käyhkö Tomas Mainarit 734 (0) + 725 (0) 1459 (0)

10. Helminen Jouni SBF 801 (0) + 655 (0) 1456 (0)

 

3x3 Sarjaa

FINAALIIN MENI

1. Toiminen Ahti OuKei 711 (60) + 708 (60) + 692 (60) 2111 (180)

2. Haakana Osku Bay 716 (45) + 707 (45) + 662 (45) 2085 (135)

3. Salminen Pertti Bay 715 (24) + 673 (27) + 662 (24) 2050 (75)

4. Heininen Veikko KK 767 (57) + 646 (57) + 626 (57) 2039 (171)

5. Rikkola Juuso TPS 705 (0) + 664 (0) + 646 (0) 2015 (0)

 

 

4x3 Sarjaa

FINAALIIN MENI

1. Metso Pentti Ares 670 (78) + 667 (78) + 656 (81) + 647 (78) 2640 (315)

2. Riipinen Mika Valtti 694 (27) + 648 (24) + 645 (27) + 627 (27) 2614 (105)

3. Kukkonen Keijo Bay 675 (60) + 670 (60) + 651 (60) + 615 (60) 2611 (240)

 

 

VETERAANIERÄ TULOKSET 19.5.

FINAALIIN:

1. Eloranta Veikko KV-Lahti 662 (54) + 651 (54) 1313 (108)

2. Simolin Juha Valtti 657 (102) + 627 (102) 1284 (204)

3. Mylläri Helvi Bay 661 (117) + 609 (117) 1270 (234)

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET 11. KIERROS (FINAALI)

PARICUP JOUKKUETULOKSET 11. KIERROS (FINAALI)

LOPPUTILANNE:

1. KuuselaA RämänenH, Lahti 1586

Antti Kuusela 827 (18)

Harri Rämänen 759 (45)

 

2. KallioJ RämänenM, Turku 1554

Jesse Kallio 740 (0)

Marko Rämänen 814 (75)

 

PARICUP KAAVIO

 


 

IV LAHDEN AUTOLASIKESKUS OPEN

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI JAKSO 1.

ÖLJYPROFIILI JAKSO 2.

VARAUKSET

ONLINE SCORING

 

FINAALIN 5 SARJAN TULOKSET

FINAALIN ROUND ROBIN TULOKSET (LOPPUTULOKSET)

 

FINAALI PELATAAN ILMAN YLEISÖÄ SULJETUIN OVIN!!!

 

FINAALISSA KÄYTÖSSÄ 1 JAKSON OLJYPROFIILI!!

 

TULOKSET:

2x3 SARJAA (Jakso 2.)

FINAALIIN 2 JAKSOLTA:

1. Pakonen Olli GB 741 (0) + 677 (0) 1418 (0)

2. Onnila Kari Starmen 784 (27) + 623 (27) 1407 (54)

3. Lahti Jarno TKK 712 (0) + 691 (0) 1403 (0)

4. Viljanen Ari OuKei 733 (48) + 654 (48) 1387 (96)

5. Riipinen Mika Valtti 708 (24) + 676 (24) 1384 (48)

6. Toiminen Ahti OuKei 689 (60) + 684 (60) 1373 (120)

7. Kuusela Petri Bay 698 (63) + 644 (60) 1342 (123)

 

3x3 SARJAA (Jakso 2.)

FINAALIIN 2 JAKSOLTA:

1. Heikkilä Harri Bay 695 (24) + 645 (24) + 645 (24) 1985 (72)

2. Nieminen Tero GK 675 (66) + 654 (66) + 643 (66) 1972 (198)

3. Kuossari Jouko GB 677 (6) + 649 (6) + 643 (6) 1969 (18)

 

JAKSON 1. JA JAKSON 2. YHTEISTULOS

FINAALIIN 2 JAKSOLTA:

1. Antti Kuusela Bay 709 698 1407 (18)

2. Tuomas Sorsa Bay 706 690 1396 (24)

3. Harri Tuomalainen OuKei 701 683 1384 (99)

4. Ari Järvinen Valtti 654 729 1383 (111)

5. Pöllänen Krista Bay 662 704 1366 (0)

6. Sulo Hietala Bay 641 720 1361 (78)

7. Jukka Suokas Kaato 603 752 1355 (117)

 

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET 10. KIERROS (3.-15.5.)

PARICUP JOUKKUETULOKSET 10. KIERROS (3.-15.5.)

PARICUP KAAVIO

 

2x3 SARJAA (Jakso 1.)

FINAALIIN 1 JAKSOLTA:

1. Liukkonen Niko Valtti 781 (0) + 759 (0) 1540 (0)

2. Kallio Jesse TPS 779 (0) + 723 (0) 1502 (0)

3. Oksanen Niko All Stars 761 (0) + 726 (0) 1487 (0)

4. Peni Ville IKE 780 (39) + 695 (36) 1475 (75)

5. Asplund Teemu Valtti 741 (0) + 726 (0) 1467 (0)

6. Helminen Jouni SBF 748 (0) + 708 (0) 1456 (0)

7. Haavisto Nina Smash 727 (33) + 725 (33) 1452 (66)

 

3x3 SARJAA (Jakso 1.)

FINAALIIN 1 JAKSOLTA:

1. Rämänen Marko Valtti 730 (69) + 714 (69) + 695 (69) 2139 (207)

2. Rämänen Harri Valtti 708 (54) + 701 (54) + 690 (54) 2099 (162)

3. Polttila Jaakko Bay 716 (30) + 701 (30) + 680 (30) 2097 (90)

 

VETERAANIERÄ 29.4.

FINAALIIN VETERAANIERÄSTÄ:

1. Vuorinen Auvo Valtti 745 (57) + 694 (57) 1439 (114)

2. Salminen Pertti Bay 759 (24) + 601 (24) 1360 (48)

3. Mylläri Helvi Bay 646 (120) + 596 (120) 1242 (240)

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET 9. KIERROS (19.4.-2.5.)

PARICUP JOUKKUETULOKSET 9. KIERROS (19.4-2.5.)

 


 

GK:N TALVIKISA

 

GK:N TALVIKISA JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

PARICUPKAAVIO

 

 

FINAALIN TULOKSET

 

TULOKSIA:

1x6 Sarjaa

 

FINAALIIN

1. Niko Liukkonen Valtti Lahti 1494 (0) (53) (223)

2. Niki Järvinen Valtti Lahti 1451 (42) (47) (191)

3. Jarmo Ahokas Bay Lahti 1430 (0) (43) (289)

4. Jesse Kallio TPS Turku 1427 (0) (48) (244)

5. Keijo Kukkonen Bay Lahti 1425(114) (41) (213)

6. Esa Räsänen GK Lahti 1414 (0) (48) (236)

7. Jouni Helminen SBF Lahti 1398 (0) (44) (217)

8. Jesse Ahokas Bay Lahti 1386 (0) (44) (225)

9. Antti Kuusela Bay Lahti 1382 (0) (43) (223)

10. Mika Riipinen Valtti Lahti 1382 (36) (40) (200)

11. Kari Onnila Starmen Lahti 1367 (36) (37) (183)

12. Petri Uotinen GK Lahti 1366 (42) (45) (239)

 

2x6 Sarjaa

 

FINAALIIN 

1. Tomas Käyhkö Mainarit 1362 (0) + 1323 (0) 2685 (0)

2. Nina Haavisto Smash 1364 (48) + 1320 (48) 2684 (96)

3. Jukka Suokas Kaato 1314 (108) + 1311 (102) 2625 (210)

4. Pertti Salminen Bay 1336 (12) + 1281 (12) 2617 (24)

5. Teemu Asplund Valtti 1359 (0) + 1241 (0) 2600 (0)

6. Roosa Lundén GB 1299 (24) + 1292 (18) 2591 (42)

 

Veteraanierä 24.2.2021

FINAALIIN

1. Hietala Sulo Bay Lahti 1323 6 (60) (33) (173)

2. Pärssinen Juhani Falcons Lahti 1301 6 (162) (29) (201)

3. Laaka Ritva Bay Lahti 1228 6 (198) (10) (179)

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET 8. KIERROS
PARICUP JOUKKUETULOKSET 8. KIERROS

 


 

TAPIO LEHDON MUISTOKILPAILU

 

KILPAILU ON SIIRRETTY MYÖHEMPÄÄN AJANKOHTAAN!

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 


 

FALCONSIN TALVIKAADOT

 

KILPAILUJULISTE

KILPAILUJULISTE NOSTETUT PALKINNOT 

LISÄKSI FINAALISSA PALKITAAN JOKAISEN SARJAN PARAS TASOITUKSELLINEN TULOS 50 €:lla, NIIN ETTÄ YKSI HENKILÖ VOI VOITTAA VAIN YHDEN PALKINNON.

 

ÖLJYPROFIILI JAKSO 1

ÖLJYPROFIILI JAKSO 2 (FINAALIN ÖLJYPROFIILI)

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

FINAALIN TULOKSET

 

 

TULOKSIA:

2. JAKSO 2x3

FINAALIIN:

1. Niki Järvinen Valtti 795 (45) + 763 (45) 1558 (90)

2. Ahti Toiminen OuKei 811 (60) + 747 (60) 1558 (120)

3. Kari Onnila Starmen 784 (39) + 773 (36) 1557 (75)

4. Niko Oksanen All Stars 782 (0) + 772 (0) 1554 (0)

5. Juuso Rikkola TPS 791 (0) + 736 (0) 1527 (0)

 

2. JAKSO 3x3

FINAALIIN:

1. Jarno Lahti TKK 769 (0) + 752 (0) + 713 (0) 2234 (0)

2. Krista Pöllänen Bay 758 (6) + 742 (9) + 729 (9) 2229 (24)

 

1. + 2. JAKSO 3+3

FINAALIIN:

1. Jesse Kallio TPS 768 794 1562 (0)

2. Harri Tuomalainen OuKei 744 767 1511 (120)

3. Hannu Jääskeläinen Valtti 734 772 1506 (126)

4. Teemu Asplund Valtti 737 751 1488 (0)

5. Ari Hannimäki KK 716 759 1475 (114)

6. Jouni Helminen SBF 723 750 1473 (0)

7. Harri Rämänen Valtti 740 731 1471 (114)

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET 5. KIERROS
PARICUP JOUKKUETULOKSET 5. KIERROS

PARICUPKAAVIO

 

1. JAKSO 2x3

FINAALIIN

1. Tuomas Sorsa Bay 783 (45) + 743 (45) 1526 (90)

2. Niko Liukkonen Valtti 792 (0) + 733 (0) 1525 (0)

3. Tomas Käyhkö Mainarit 767 (0) + 757 (0) 1524 (0)

4. Tero Nieminen GK 789 (81) + 733 (81) 1522 (162

5. Jarmo Ahokas Bay 767 (0) + 738 (0) 1505 (0)


1. JAKSO 3x3

FINAALIIN

1. Jesse Ahokas Bay 766 (6) + 737 (6) + 727 (6) 2230 (18)

2. Antti Kuusela Bay 762 (24) + 713 (24) + 696 (27) 2171 (75)

 

HUOMATKAA ETTÄ PARICUPIN 4. KIERROS ON KILPAILUN 1. JAKSO JA PARICUPIN 5. KIERROS ON KILPAILUN 2. JAKSO!

 

 

PARICUP HENKILÖKOHTAISET TULOKSET
PARICUP JOUKKUETULOKSET

VETERAANIERÄ 7.1.2021

 

FINAALIIN:

1. Kurki Maritta LNK 703 (87) + 668 (87) 1371 (174)

2. Saxberg Heikki Valtti 707 (66) + 632 (66) 1339 (132)

3. Salminen Timo Rkm-Lahti 710 (78) + 625 (78) 1335 (156)


VETERAANIEN JOULUKAPINAT 2020

 

KILPAILUJULISTE 

JOKAISESSA OSAKILPAILUSSA 2 PARASTA VARSINAISTEN PALKINTOJEN ULKOPUOLELLE JÄÄNYTTÄ NAISTA PALKITAAN.

VARAUKSET 15.12.2020     TULOKSET

VARAUKSET 22.12.2020     TULOKSET

VARAUKSET 29.12.2020     TULOKSET

 


 

VALTTI B.E.T. ERIKOINEN KISA 

 

SUNNUNTAINA 6.12 KLO 17.30 PELATTAVAAN FINAALIIN ON VARATTU KOKO HALLI KÄYTTÖÖN JA RATAPAREILLE LAITETAAN MAX. 3 PELAAJAA JA SIIRTYMINEN TAPAHTUU NIIN, ETTÄ PELAAT SAMOJEN HENKILÖIDEN KANSSA KOKO FINAALIN.

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI 

ÖLJYPROFIILI VKS VVKS JA SAMY MARRASKUU 2020

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

PARICUP PARIT

PARICUP KAAVIO (Päivitetty 1. kierroksen lopulliset tulokset)

 

ASSEN HAASTEKISAN TULOKSET

 

FINAALI SU 6.12.2020 TULOKSET

 

TULOKSET:

2X3 SARJAA

3X3 SARJAA

4X3 SARJAA

 

VETERAANIERÄ 19.11.2020

 

RADANVARSI

PARICUP 2. KIERROS 

PARICUP 2. KIERROS JOUKKUETULOKSET


 

BAY AUTOLASIKESKUKSEN SYYSRYSÄYS 2020

 

KILPAILUJULISTE 

KILPAILUN YHTEYDESSÄ ALKAA LAHDEN PARI CUP 2020-2021

ÖLJYPROFIILI

ÖLJYPROFIILI VKS VVKS JA SAMY MARRASKUU 2020

VARAUKSET TÄSTÄ

ONLINE SCORING

 

BCD FINAALIN TULOKSET

 

FINAALIN TULOKSET 22.11.2020

 

TULOKSET:

10 SEURAN OTTELU TULOKSET 25.10

VETERAANIERÄN TULOKSET 23.10

VETERAANIERÄN TULOKSET 29.10

  Finaaliin:

1. Jukka Stenström

2. Antero Hietamäki

3. Maritta Kurki

  Finaaliin:

1. Maija-Liisa Sandberg

2. Auvo Vuorinen

3. Juhani Kapulainen

 

2x3 SARJAA


3x3 SARJAA


4x3 SARJAA

 

B-FINAALIIN

2x3 sarjaa

1. Ari Outinen

2. Verneri Kettunen

3. Mikko Isakow

4. Kim Sallinen

 

4x3 sarjaa

1. Ari Järvinen

2. Petri Uotinen

3. Veikko Heininen

4. Tero Nieminen

 

PARICUP 1. KIERROS

 


 

MIESTEN SM-KILPAILUT 2020

 

KILPAILUJULISTE

ÖLJYPROFIILI

KILPAILUERÄT

 

A-FINAALI LAUANTAI-SUNNUNTAI 17. - 18.10

A-FINAALIN AIKATAULU

TÄRKEÄ TIEDOITUS FINAALIVIIKONLOPUSTA

 

48 parasta 8 sarjaa

24 parasta 8 sarjaa

Tilanne 16 sarjan jälkeen

- 12 parasta jatkaa round robiniin Sunnuntaille

 

ROUND ROBININ TULOKSET 11 SARJAA

- 3 parasta mitallipeleihin

 

LOPPUTULOKSET:

 

3. Jari Ratia (BAY)

2. Santtu Tahvanainen (Kierrehirmut)

1. Juho Rissanen (Mainarit)


 

B-FINAALI SUNNUNTAINA 11.10 KLO 10

TULOKSET

VÄLIERÄ: Karvinen Marco 317 - Salminen Pertti 341

LOPPUOTTELU: Juutilainen Lenni 388 - Salminen Pertti 346

 

B-SUOMENMESTARI LENNI JUUTILAINEN

 

TULOKSIA:

Miesten SM-2020 A-tason alkukilpailu, 8 sarjaa KARSINNAN LOPPUTULOKSET

- Viimeinen finaaliin selviytyjä 48. Jaakko Rantala FSB Parainen 1606 (0) (46) (188)

 

Miesten SM-2020 B-tason alkukilpailu, 8 sarjaa KARSINNAN LOPPUTULOKSET

- Viimeinen finaalin selviytyjä 40. Markku Puurunen Mainarit Varkaus 1440 (0) (35) (140)

 

Miesten SM-2020 parikilpailu, 2x8 sarjaa LOPPUTULOKSET

Miesten SM-2020 joukkuekilpailu, 4x8 sarjaa LOPPUTULOKSET

 


 

 

III LAHDEN AUTOLASIKESKUS OPEN

 

LAHDEN AUTOLASIKESKUS OPEN JATKUU MYÖS JA ALKUKILPAILU PELATAAN LOPPUUN 1.-6.6.2020

AVOIMEN KILPAILUN FINAALI PELATAAN MAANANTAINA 8.6.2020 KLO 17.30

BCD KILPAILUN FINAALI PELATAAN TIISTAINA 9.6.2020 KLO 17.30

 

JULISTE
ÖLJYPROFIILI
ÖLJYPROFIILI VVKS MAALISKUU

ILMOTTAUDU KILPAILUUN

ONLINE SCORING

 

TULOKSIA:

AVOIN FINAALI

BCD FINAALI

III LAHDEN AUTOLASIKESKUS OPEN

III LAHDEN AUTOLASIKESKUS BCD 

PELAAMATTA JÄÄNEEN BCD-VETERAANIERÄN FINAALIPAIKAT JAETAAN SEURAAVASTI: 2 PARASTA VETERAANIMIESTÄ JA PARAS VETERAANINAINEN ALKUKILPAILUN 7 PARHAAN ULKOPUOLELTA.

VETERAANIERÄN 12.3 TULOKSET (Avoimeen finaaliin Hannu Meriranta ja Arvo Hämäläinen)

LBT 11

TURBO AVOIN

TURBO BCD

 

PARIELIMINAATTORI 4. KIERROS

-HENKILÖKOHTAISET

-JOUKKUETULOKSET

 

 


 

VETERAANIEN JOULUKAPINA 2019

 

JULISTE

ILMOITTAUDU KILPAILUUN

TULOKSET

 


 

PDF-tiedostoKaato80v.pdf (796 kB)
PDF-tiedostoKK 2021.pdf (85 kB)
PDF-tiedostoAres 2021.pdf (794 kB)
PDF-tiedostoARES 2021.pdf (82 kB)
PDF-tiedostoBay 1+2.pdf (6 kB)
PDF-tiedostoLNK 2022.pdf (818 kB)
PDF-tiedostoLNK 2022.pdf (82 kB)