Erikoiskilpailut

KAADON 79-VUOTISKISA

ÖLJYPROFIILI

ILMOITTAUDU KILPAILUUN

ONLINE SCORING

 

FINAALIIN SUNNUNTAI 26.1.2020 KLO 11:30

1. Niko Oksanen All Stars Kouvola 1408 (0) (45) (201)

2. Jouni Helminen SBF Lahti 1394 (0) (45) (207)

3. Seppo Korhonen Bay Lahti 1389(162) (28) (183)

4. Mika Luoto Pinjets Hyvinkää 1380 (0) (39) (256)

5. Simo Ruohtula Pate Heinola 1372(162) (26) (235)

6. Antti Loikala Valtti Lahti 1364(150) (33) (216)

7. Petri Uotinen GK Lahti 1357 (84) (37) (209)

8. Tero Nieminen GK Lahti 1356(132) (33) (275)

9. Kari Kohonen Valtti Lahti 1352(132) (32) (225)

10. Jesse Kallio TPS Turku 1348 (0) (38) (223)

11. Harri Rämänen Valtti Lahti 1348(108) (32) (221)

12. Harri Tuomalainen OuKei Lahti 1347(108) (29) (190)

13. Harri Heikkilä Bay Lahti 1339 (60) (36) (195)

14. Marko Ylkänen BC Story Vantaa 1335 (18) (40) (258)

15. Reijo Härkönen OB Helsinki 1334 (90) (34) (181)

VETERAANIERISTÄ:

16. Veijo Auer Falcons Lahti 1342(108) (31) (183)

17. Maritta Kurki LNK Lahti 1319(162) (23) (185)

18. Matti Pirttikoski Bay Lahti 1286(246) (20) (193)

19. Timo Lammassaari Falcons Lahti 1359(162) (27) (181)

20. Hannu Virlander KK Lahti 1328 (96) (30) (176)

21. Maija-Liisa Sandberg Bay Lahti 1306(174) (26) (201)

4x6 SARJAN TULOKSELLA:

22. Timo Mononen Bay 1321 (120) + 1311 (120) + 1308 (120) + 1290 (120) 5230 (480)

TURBOSTA:

23. Roni Leskinen Bay 247 (11) 258

24. Katja Lahdelma Bay 237 (8) 245


TULOKSIA:

KAADON 79-VUOTISKISA

VETERAANIERÄ 9.1.2020

VETERAANIERÄ 23.1.2020

KAADON 79-VUOTISKISA 4x6 SARJAA

LBT 8

TURBO

PARIELIMINAATTORI JOUKKUETULOKSET

PARIELIMINAATTORI HENKILÖKOHTAISET TULOKSET

RADANVARSISARJA

KEILA-VEIKOT RY:N TALVIKISA 2019

 

JULISTE

ÖLJYPROFIILI

ILMOITTAUDU KILPAILUUN

ONLINE SCORING


 

FINAALIN TULOKSET

 

FINAALIIN 29.12.2019 klo 11.30

1. Teemu Asplund Valtti Lahti 1545 (36) (50) (193)

2. Niko Liukkonen Valtti Lahti 1505 (0) (54) (248)

3. Jesse Kallio TPS Turku 1499 (0) (47) (268)

4. Jesse Ahokas Bay Lahti 1494 (6) (52) (247)

5. Osku Haakana Bay Lahti 1476(108) (43) (247)

6. Antti Kuusela Bay Lahti 1467 (84) (44) (223)

7. Jouni Helminen SBF Lahti 1459 (0) (46) (215)

8. Jesse Launia Valtti Lahti 1439 (12) (45) (237)

9. Jukka Stenström LK Lahti 1436(150) (42) (240)

10. Harri Rämänen Valtti Lahti 1419(120) (36) (194)

11. Nina Haavisto Smash Rauma 1418 (96) (39) (221)

12. Jarmo Ahokas Bay Lahti 1411 (0) (45) (254)

13. Mika Riipinen Valtti Lahti 1401(108) (35) (195)

14. Katja Lahdelma Bay Lahti 1399 (48) (43) (237)

15. Wiljami Hämäläinen Bay Lahti 1398 (24) (42) (257)

16. Tero Nieminen GK Lahti 1397(138) (39) (216)

17. Jani Paavilainen Valtti Lahti 1394 (42) (38) (215)

18. Leo Vuorinen Valtti Lahti 1393(192) (34) (187)

19. Jukka Nurminen Mistral Loviisa 1392 (66) (44) (257)

20. Timo Mononen Bay Lahti 1377(126) (33) (219) (VETERAANIERÄ)

21. Raine Laine Starmen Lahti 1330(120) (28) (246) (VETERAANIERÄ)

22. Maritta Kurki LNK Lahti 1249(162) (19) (179) (VETERAANIERÄ)

23. Roni Leskinen Bay Lahti 1386 (78) (40) (222) (PARAS JUNIORI)

24. Krista Pöllänen Bay Lahti 1316 (36) (36) (216) (PARAS NAINEN)

 

TULOKSET:

KV:N TALVIKISA 2019

LBT 7

PARIELIMINAATTORI FINAALIKIERROS PARIKILPAILU

PARIELIMINAATTORI FINAALIKIERROS HENKILÖKOHTAINEN

VETERAANIERÄ 19.12.2019

VETERAANIEN JOULUKAPINA 2019

 

JULISTE

ILMOITTAUDU KILPAILUUN

TULOKSET

Starmen Kisa

 

Juliste

Öljyprofiili käytössä myös joulukuun VVKS:ssa

 

FINAALIN TULOKSET

 

FINAALIIN:

1. Roni Leskinen Bay Lahti 1495 (78) (46) (249)
2. Mika Riipinen Valtti Lahti 1439(102) (43) (182)
3. Teemu Asplund Valtti Lahti 1436 (36) (47) (244)
4. Nina Haavisto Smash Rauma 1432(126) (43) (209)
5. Niko Liukkonen Valtti Lahti 1416 (0) (45) (224)
6. Krista Pöllänen Bay Lahti 1415 (36) (47) (243)
7. Timo Mononen Bay Lahti 1414(132) (38) (224)
8. Juuso Rikkola TPS Turku 1404 (0) (43) (254)
9. Jarmo Ahokas Bay Lahti 1384 (0) (41) (205)
10. Jouni Helminen SBF Lahti 1359 (0) (41) (279)
11. Keijo Kukkonen Bay Lahti 1351(168) (29) (180)
12. Harri Tuomalainen OuKei Lahti 1346(108) (32) (199)
13. Pertti Salminen Bay Lahti 1335 (72) (36) (229)
14. Jesse Ahokas Bay Lahti 1315 (6) (38) (223)
15. Risto Kaminen Kaato Lahti 1307(204) (32) (221)
16. Mika Luoto Pinjets Hyvinkää 1305 (0) (40) (200)
17. Arto Blomqvist Starmen Lahti 1303 (30) (36) (220)
18. Pasi Pöllänen PC Lahti 1302 (24) (37) (192)
19. Juhani Kapulainen Bay Lahti 1296(162) (27) (171) vet. erä
20. Leo Laapotti KV-Lahti Lahti 1287(204) (24) (186) vet. erä
21. Aila Flyktman TaKu Riihimäki 1173(204) (20) (165) vet. erä

TULOKSIA

STARMEN KISA
LBT 6
VERTERAANIERÄ 5.12
PARIELIMINAATTORI HENKILÖKOHTAISET TULOKSET
PARIELIMINAATTORI JOUKKUETULOKSET

Areksen Erikoiskilpailu

 

ILMOITTAUMINEN TÄSTÄ

ONLINE SCORING

JULISTE
ÖLJYPROFIILI 

FINAALIN TULOKSET

FINAALIIN:

1. Jesse Kallio TPS Turku 1488 (0) (49) (214)
2. Jesse Launia Valtti Lahti 1487 (12) (52) (279)
3. Roosa Lundén GB Helsinki 1453 (6) (46) (223)
4. Pertti Salminen Bay Lahti 1446 (78) (45) (264)
5. Rami Mukkula All Stars Kouvola 1426 (24) (45) (224)
6. Mika Riipinen Valtti Lahti 1425(120) (38) (235)
7. Jarmo Ahokas Bay Lahti 1417 (0) (44) (238)
8. Juuso Rikkola TPS Turku 1400 (0) (48) (223)
9. Mika Luoto Pinjets Hyvinkää 1397 (0) (42) (239)
10. Leo Laapotti KV-Lahti Lahti 1391(204) (35) (226) VETERAANIERÄSTÄ
11. Harri Heikkilä Bay Lahti 1371 (42) (39) (254)
12. Roni Leskinen Bay Lahti 1371 (66) (37) (225)
13. Tero Nieminen GK Lahti 1368(150) (32) (210)
14. Wiljami Hämäläinen Bay Lahti 1366 (36) (40) (226)
15. Jukka Pesonen Falcons Lahti 1350(126) (35) (245) VETERAANIERÄSTÄ
16. Helvi Mylläri Bay Lahti 1284(234) (26) (172) VETERAANIERÄSTÄ
17. Harri Tuomalainen OuKei Lahti 1342(114) (32) (236)
18. Toiminen Ahti OuKei 1331 (108) + 1309 (114) 2640 (222)  2x6 sarjaa
19. Kohonen Kari Valtti 1342 (138) + 1296 (132) 2638 (270)  2x6 sarjaa
20. Tiiamari Laukkanen Pinfans Kouvola 1208(252) (20) (152) PARAS JUNIORI

 

TULOKSET:

AREKSEN ERIKOISKILPAILU 2019

VETERAANIERÄ 28.11.2019

AREKSEN ERIKOISKILPAILU 2019 2x6 SARJAA

LBT 5

PARIELIMINAATTORI 4.KIERROS PARIKILPAILU

PARIELIMINAATTORI 4.KIERROS HENKILÖKOHTAINEN

KK:N Marraskilpailu

 

FINAALIN TULOKSET

Kilpailujuliste
LB Veteraanit/Seniorit/Juniorit
Öljyprofiili

ILMOITTAUDU KILPAILUUN

FINAALIIN:
1. Jesse Kallio TPS Turku 1557 (0) (54) (238)
2. Jesse Ahokas Bay Lahti 1510 (6) (50) (278)
3. Jaakko Polttila Bay Lahti 1418 (18) (42) (257)
4. Juuso Rikkola TPS Turku 1417 (0) (49) (178)
5. Nina Haavisto Smash Rauma 1404(138) (35) (205)
6. Timo Mononen Bay Lahti 1389(132) (33) (238) VET ERÄ 
7. Toni Karvinen PC Lahti 1387(102) (40) (214)
8. Roosa Lundén GB Helsinki 1379 (18) (42) (278)
9. Katja Lahdelma Bay Lahti 1374 (66) (37) (237)
10. Antti Kuusela Bay Lahti 1374 (90) (42) (203)
11. Ari Hannimäki KK Lahti 1366 (90) (32) (214)
12. Ahti Toiminen OuKei Lahti 1361(114) (32) (214)
13. Roni Leskinen Bay Lahti 1360 (66) (37) (226)
14. Pekka Ahokas PC Lahti 1358 (78) (39) (223)
15. Niki Järvinen Valtti Lahti 1357 (84) (32) (215)
16. Mika Riipinen Valtti Lahti 1356(120) (38) (212)
17. Seppo Korhonen Bay Lahti 1350(174)  VET ERÄ
18. Riitta Rasinmäki KV-Lahti Lahti 1279(234) (20) (182) VET ERÄ

TULOKSET:

KK:N MARRASKILPAILU
LBT 4
PARIELIMINAATTORIN PARIKILPAILU
PARIELIMINAATTORIN HENKILÖKOHTAISET

VETERAANIERÄ 14.11 TULOKSET
 

L-B MESTARUUS VETERAANIMIEHET
L-B MESTARUUS VETERAANIMIEHET PARIKILPAILU

L-B MESTARUUS SENIORIMIEHET
L-B MESTARUUS SENIORIMIEHET PARIKILPAILU

L-B MESTARUUS SENIORI/VETERAANINAISET 
L-B MESTARUUS SENIORI/VETERAANINAISET PARIKILPAILU

L-B MESTARUUS JUNIORIT
 

Lahden Liittomylly 2019

Ilmoittautumiset

Kilpailukutsu
Säännöt
Öljyprofiili
Online Scoring

 

FINAALIN TULOSSEURANTA

FINAALIN HENKILÖKOHTAISET

 

Tilanne 2.11.2019

HENKILÖKOHTAISET TULOKSET

JOUKKUETULOKSET

 

FINAALIIN 3.11. klo 10

1. Turku

2. Riihimäki 3

3. Lahti 1

4. Loviisa

5. Hyvinkää

6. Helsinki

7. Rauma

8. Mikkeli

9. Valkeakoski

10. Kouvola

11. Jyväskylä

12. Vantaa 2

13. Keurusselkä

14. Pori

15. Tampere

16. Lohja

Joukkuekisa Liittomyllyn tilalle

Tällä hetkellä ei ole kyselyä käynnissä.